مقایسه شبکه Ethernet با GPON

با رشد سریع محاسبات ابری و اینترنت ، شرکت های بیشتری برنامه های ابری را مستقر می کنند. در نتیجه ، اکثر ترافیک از Local به سمت انتقال داده به ابر در حال تغییر است. خدماتی مانند فیلم 4K ، نظارت با کیفیت بالا ، آموزش آنلاین و کنفرانس Tele presence نیز با سرعت زیادی در حال توسعه هستند و به پهنای باند بالاتر و تأخیر کمتری نیاز دارند. با وجود بسیاری از شبکه های ملی و پروژه های فیبر نوری ، فیبر به سمت خانه (FTTH) و فیبر روی میز روند غیر قابل برگشت می شوند.

شبکه سنتی شرکت شامل جمع شدن سوئیچ اترنت چند لایه است که معماری شبکه را پیچیده می کند. در نتیجه هزینه های عملکرد و نگهداری شبکه (O&M) زیاد است و پهنای باند و گسترش خدمات سخت است. با این حال ، فناوری های PON با موفقیت در شبکه های مسکونی به کار گرفته شده است. حضور سریع FTTH در سراسر جهان ، بلوغ فن آوری های PON را تحریک کرده و هزینه را کاهش داده است. یک شبکه PON دارای معماری مسطح است. چنین شبکه ای برای مدیریت و نگهداری آسان است و از تأخیر و پهنای باند بالایی برخوردار است. این ویژگی ها مطابق با الزامات جدید در شبکه های سازمانی است ، و POL به ارتقاء و کاربرد فناوری های PON در شرکت پاسخ می دهد.

راه حل هواوی AgilePOL دستگاه های E2E مانند OLT (ترمینال خط نوری) ، ODN (شبکه توزیع نوری) و ONU (واحد شبکه نوری) را در بر می گیرد. این مزایای زیر را دارد: فن آوری PON بالغ. قابلیت اطمینان بالا با محافظت از پشتیبان دوگانه و ارتقاء نرم افزار بدون ضربه. همزیستی و تکامل نرم برای 10G PON و 40G PON. مدیریت مستقل برای هر بخش از طریق مجازی سازی. ترمینال هوشمند و بستر باز که از ادغام سریع سرویسهای جدید با ارزش افزوده پشتیبانی می کند.

چرا شبکه نوری منفعل

اپراتورهای مخابراتی GPON را بیش از یک دهه مستقر کرده اند و ده ها میلیون مشتری مسکونی خدمات باند پهن با ظرفیت بسیار بالا را ارائه می دهند. این فناوری قابل اعتماد ، قوی و اثبات شده است:

• POL بسیار مقیاس پذیر است و سرعت گیگابیت و پهنای باند بالقوه نامحدودی را ارائه می دهد. با معرفی خدمات جدید و افزایش پهنای باند ، از همان کابل ها و گره های دسترسی قابل استفاده مجدد خواهید بود.
• POL می تواند TCO را در یک سال تنها 47 درصد کاهش دهد و از طریق ارائه یک شبکه ساده و متمرکز مدیریتی برای پشتیبانی از کلیه خدمات ، استفاده کند.
• POL هزینه های انرژی را کاهش می دهد زیرا تجهیزات منفعل نیازی به نیرو یا خنک کننده ندارند و POL با جایگزین کردن بسته های مس فله با فیبر ، هزینه های کابل کشی را کاهش می دهد.
• POL با از بین بردن نیاز به کمد تجهیزات تجهیزات مخابراتی در هر طبقه ، فضای در محل مشتری را آزاد می کند. ماهیت منفعل شبکه نسبت به اترنت مبتنی بر مس ، به رک ، سوئیچ و پانل های کمتری احتیاج دارد.
• POL برای به روزرسانی آسان و مقرون به صرفه است: کافی است یک کارت خط جدید را در ترمینال خط نوری (OLT) وارد کنید ، فیبر را به پورت که در آن سرویس مورد نیاز است قرار دهید و ترمینال شبکه نوری (ONT) را در محل کاربر تغییر دهید.

POL در مقابل LAN سنتی

در یک شبکه سنتی اترنت ، اتاق کامپیوتر مرکزی به تجهیزات ، فضا ، برق / منبع تغذیه بی وقفه (UPS) بیشتر نیاز دارد و کنترل های بیشتری برای گرمایش ، تهویه و تهویه هوا (HVAC) دارد. کابل های گربه 5 و گربه 6 از قاب های توزیع متوسط (IDF) یا بالا می رود به بقیه کف شبکه. این IDF ها باید به درستی به پایان رسیده و از HVAC و نیرو تأمین شوند.

زیرساخت POL بسیار سبک تر است. فیبر از OLT در اتاق مرکزی در سراسر ساختمان اجرا می شود. تقسیم کننده های منفعل را می توان در هر مکانی یافت. ONT ها در مکان های مناسب قرار می گیرند تا در صورت لزوم پورت های اترنت را ارائه دهند.