مرکز داده و زیر ساخت

مراکز داده و زیر ساخت، از جوانب مختلفی اهمیت دارند. یکی از آنها این است که دیتاسنترها مهمترین دارایی یک سازمان هستند. آنها امکان برقراری اتصالات پرسرعت به اینترنت و همچنین با در اختیار داشتن سرورهای متعدد و قوی، امکان راه اندازی وب سرورها را برای عموم مردم و مهم تر از آن برای شرکت های تجاری فراهم کرده است. در ساده ترین حالت ، مرکز داده یک مرکز فیزیکی است که سازمان ها از آن برای قرار دادن برنامه های مهم و داده های خود استفاده می کنند. اجزای اصلی یک مرکز داده شامل روترها ، سوئیچ ها ، فایروال ها ، سیستم های ذخیره سازی و سرورها می‌باشد.

در دنیای امروزی با وجود سیل عظیم داده ها، سایت های اینترنتی، سرورها و دیتاسنترها، اهمیت مساله مدیریت دیتاسنترها و تجهیزات ذخیره سازی و مرکزی شبکه رو به افزایش است، به همین دلیل طراحی، پیاده سازی، کنترل، مدیریت و نگهداری این تجهیزات به یک چالش اساسی برای هر سازمان و شرکتی تبدیل شده است.بنابراین طراحی و پیاده سازی چنین مکانی به منظور متمرکز کردن سرورهای شبکه و استفاده از منابع مشترک نگهداری، از عوامل مهم و تاثیرگذار پیشبرد کاری هر سازمان امروزی تلقی می گردد. امنیت یک اصل مهم در طراحی یک دیتا سنتر میباشد برای حفظ آن نیازمند به طراحی یک زیرساخت سخت افزاری متناسب با استاندارد های جهانی میباشد برای مثال هنگام نبود برق برای اینکه وقفه ای در عملکرد آنها پیش نیاید از برق های اضطراری مانند UPS ها استفاده می‌کنند تا جریان برق جایگزین گردد و مشکلی ایجاد نشود. با قرار دادن سیستم های تهویه و کولینگ و چرخیدن هوای خنک در داخل مرکز از داغ شدن و خرابی سرورها جلوگیری میکنند. با نصب سیستم اعلام و اطفا حریق و سیستم های نظارتی از پیش آمدن هرگونه مشکلی جلوگیری می‌شود.

راه حل های سهند ارتباط در رابطه با مرکز داده و زیرساخت

برای داشتن یک زیر ساخت قابل اعتماد برای به حداقل رساندن احتمال اختلال نیازمند به دانش فناوری اطلاعات هستیم. تیم سهند ارتباط با داشتن علم IT در طراحی دیتاسنتر و اجرای زیر ساخت شبکه های مسی و فیبر نوری بر اساس استانداردهای ANSI/TIA و همچنین در طراحی و پیاده سازی زیرساخت فیزیکی دیتاسنتر، طراحی و اجرای ساختار پسیو آن، راه اندازی سیستم‌ها و سرویس‌های مدیریتی و مانیتورینگ، ارائه راهکارهای امنیتی و فضای محیطی دیتاسنتر به طور حرفه‌ای تخصص دارد.

محصولات سهند ارتباط در رابطه با مرکز داده و زیر ساخت

در این سالها مهمترین هدف سهند ارتباط ارائه خدمات با کیفیت به مشتریان خود بوده است. ما علاوه بر طراحی راه حل‌ها، تجهیزات مورد نیاز هر پروژه با توجه به نیاز و بودجه شما تامین کرده و هر یک از محصولات را با گارانتی یکساله و خدمات نصب و راه اندازی و پشتیبانی دراز مدت در اختیار شما عزیزان میگذاریم.

آنچه
ماست!

یاری رسان شما خواهیم بود. پروژه‌های تجاری و سازمانی شما حتماً به راهکارهایی نوین نیاز خواهند داشت.

ما در سهند ارتباط آماده برای انجام پروژه‌های شما هستیم.

جدیدترین اخبار

لینک اشتراک گذاری مطلب

				
					https://bit.ly/35zKUg0
				
			

تازه‌های مجله سهند