ساختمان هوشمند

کدام ساختمان ها در دسته هوشمند قرار می گیرند؟

در مسیر پیشرفت تکنولوژی و امکانات، هریک از اجزای داخلی ساختمان بهبود و توسعه یافته است. تعاریف گوناگونی در کشور‌های پیشرفته درباره ساختمان هوشمند عنوان می‌شود. اما ما قصد داریم تا با مفهوم اصلی آن آشنا شویم. یک ساختمان هوشمند دارای چهار عنصر اصلی یعنی ساختار، سیستم، سرویس‌ محیطی پویا، مقرون به صرفه و یکپارچه می‌باشد.

در این نوع ساختمان‌ها با استفاده از اینترنت اشیا، سنسورها، نرم افزارها و شبکه پس از دریافت اطلاعات از دیگر قسمت‌های ساختمان و ارسال به سیستم مدیریت ساختمان می‌توان آنها را مانیتور و مدیریت کرد. فناوری هوشمند به شما این امکان را می‌دهد که بر ساختمان خود کنترل بیشتری داشته باشید و مصرف انرژی و هزینه ها را کاهش دهید.

ساختمان‌ها دیگر برای ما یک سرپناه نیستند. سیستم مدیریت ساختمان (BMS) که در اصطلاح دیگر به آن سیستم اتوماسیون ساختمان (BAS) گفته می‌شود. یک سیستم کنترل مبتنی بر رایانه است که در ساختمان‌ها نصب می‌شود و تجهیزات مکانیکی و الکتریکی ساختمان مانند تهویه، روشنایی، سیستم‌های اعلام و اطفا حریق، سیستم های امنیت و نظارت را کنترل می کند.

روش زندگی ما تاثیر زیادی بر روی محیط اطرافمان گذاشته و تبدیل به مساله حائز اهمیتی برای انسان شده است. پس دیگر یک ساختمانی که فقط دارای سیستم هایی باشد که راحتی، نور و ایمنی را فراهم کنند پاسخگو نیاز ما نمیباشد. بلکه ساختمانهای آینده باید تجهیزات مختلف را به روشی یکپارچه ، پویا و کاربردی به هم متصل کنند. این چشم انداز ساختمانی است که همزمان با به حداقل رساندن هزینه انرژی ، پشتیبانی از یک شبکه الکتریکی قوی و کاهش تأثیرات زیست محیطی، مأموریت خود را انجام می دهد.

این ساختمان ها چگونه کار می کنند؟

ساختمان های امروزی از علم فناوری اطلاعات و پیشرفت تکنولوژی استفاده میکنند و انواع زیر سیستم ها (که مستقل از یکدیگر کار میکنند) را به هم وصل میکنند و یک مجموعه یکپارچه را تشکیل می دهند تا این سیستم ها با جمع آوری اطلاعات برای بهینه سازی عملکرد کل ساختمان با یکدیگر به اشتراک بگذارند، ساختمان های هوشمند باعث میشوند تا ساکنین با هزینه کم یک زندگی آسوده داشته باشند.

سیستم های هوشمند این ساختمان ها با استفاده از اینترنت اشیا و هوش مصنوعی، سنسورها، نرم افزار ها و اینترنت اطلاعات را جمع آوری مبکنند، داده ها را تجریه تحلیل میکنند و با یکدیگر به اشتراک میگذارند و یک الگو و روند استاندارد با هدف بهبود عملکرد ساختمان و صرفه جویی در وقت و هزینه و تامین اسایش و راحتی ساکنین ، برنامه ریزی و پیاده سازی میکنند.

برای مثال شما با توجه به هوای داخل خانه سیستم تهویه هوا را روشن و خاموش میکردین یا یک برنامه از پیش تعیین شده برای سیستم تعریف میکردین اما الان ساختمان های هوشمند با همکاری یکدیگر و اندازه گیری پارامترهای مختلف مانند هوای خارج خانه، میزان ذرات ریز و گرد و غبار، سطح اکسیژن داخل خانه و غیره اندازه گیری میکنند تا هوای تازه در ساختمان در گردش باشد.

راه حل‌های سهند ارتباط در رابطه با ساختمان‌های هوشمند

مهندسین ما با در نطر گرفتن نیاز های مشتری و راه حل ها نوین و علم تکنولوژی روز دنیا در یکپارچه سازی سیستم های جریان ضعیف ساختمان ها در بستر فیبر نوری، تمام تجهیزات بصورت هماهنگ یکپارچه سازی کرده و امکان تداخل و بروز مشکلات ناشی از عدم هماهنگی از بین می رود و همچنین در مدیریت انرژی و هزینه ها شمارا یاری می نمایند.

محصولات سهند ارتباط در رابطه با ساختمان هوشمند

در این سالها مهمترین هدف سهند ارتباط ارائه خدمات با کیفیت به مشتریان خود بوده است. ما علاوه بر طراحی راه حل ها، تجهیزات مورد نیاز هر پروژه با توجه به نیاز و بودجه شما تامین کرده و هر یک از محصولات را با گارانتی یکساله و خدمات نصب و راه اندازی و پشتیبانی دراز مدت در اختیار شما عزیزان میگذاریم.

آنچه
ماست!

یاری رسان شما خواهیم بود. پروژه‌های تجاری و سازمانی شما حتماً به راهکارهایی نوین نیاز خواهند داشت.

ما در سهند ارتباط آماده برای انجام پروژه‌های شما هستیم.

جدیدترین اخبار

لینک اشتراک گذاری مطلب

				
					https://bit.ly/3tdqOR3
				
			

تازه‌های مجله سهند

Oops! You did not select any post from settings.